Veebruari kuu kokkuvõte 2020

Märkasin, et juba on kätte jõudnud viies märts ja polegi veel oma blogisse teinud sissekannet. Esmalt tahaks siinkohal ära märkida, et see aasta on olnud erakordselt soe talv, keskmine temperatuur on jäänud valdavalt nulli lähedale, ning seepärast pole ka saanud minna lastega suusatama. Kuna lihtsalt lund pole piisavalt maha sadanud. Need paar päeva mis olid lumega, tegime lastega lumememme ja sellest piisas, et lume võlu neid täielikult endasse lummas. Lisaks käisime perega ära ka kinos Sipsikut vaatamas, mis lastele väga meeldis. Mulle meenub, et polegi vist jõudnud kogu perega veel kinos käia.

Aga nüüd ka raha asjadest. Nagu iga kuu alguses, teen ka selle kuu alguses kokkuvõtte eelneva kuu olukorrast.


Veebruaris liitus 6 uut rentnikku, kellest lepinguni jõudis samuti 6, mis on hea tulemus. Sealjuures aga lahkus 8 rentnikku, seega kokku on hetkel 117 rentnikku. Igakuine renditulu on hetkel 4146 euri. Võrreldes eelmise kuuga -2 rentnikku aga summaarselt +72 euri. Kogu e-poe rendisüsteemi rahaline väärtus on käesoleval hetkel on 497,621 euri (kui arvestada, et nii suur summa peab olema 10%-lise aastatootlusega hoiusel, et see toodaks sellise summa passiivset intressitulu iga kuu).


Kruntide arendamisega on ka edasiminekut. Ootame ära viimase vastuse ja esitab siis valmis projekti linnavalitusse. Kuigi märgin ära, et Audru vallaga on tõsiseid probleeme DP algatamisel, lihtsalt asjad venivad ikka päris kaua, vahel ajab see lausa vihaseks.


Kinnisvaraga läheb samuti ülesmäge. Soetasin veel ühe 2-toalise korteri Pärnu lähedal. Hakkan seda nüüd remontima ja püüan sama hinnaga rendile anda, mis esimese korteri. Loodetavasti saan remondi enne suve valmis, aga esimese korteri kogemust arvestades kipuvad asjad venima. Seega on kinnisvara portfellis hetkel 2 korterit, millest üks toodab üüritulu hetkel 180€ /kuus. Teine siis remondis hetkel. Kokku koos rendipoodidega on igakuine renditulu: 4326€


5 aastase enesearengu programmiga kavatsen nüüd uuesti alustada, sest olen terveks saanud ja eelmine kuu läkski tänu külmetushaigusele kaotsi.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga