Veebruari kokkuvõte 2021

Kui eelmisel kuul kirjutasin, et jaanuar on kiiresti möödunud, siis veebruar möödus veel kiiremini ja juba on 12-s märts, kuid ma pole jõudnud isegi veel blogisse kirjutada eelmise kuu kokkuvõtet. Püüan nüüd selle vea kohe parandada.


Veebruaris liitus taaskord 5 uut e-poe rentnikku, nagu jaanuaris. Lepinguni jõudsid ka kõik. Rendilepingu lõpetas veebruaris 3 rentnikku, seega kokku on hetkel 112 aktiivset rentikku. Igakuine renditulu on 4296 euri. Muutus eelmise kuuga võrreldes +3 uut rentnikku ja summas +39 euri. Kogu rendisüsteemi rahaline väärtus hetkel 515,549 euri (kui arvestada, et just nii suur summa peaks olema 10%-lise aastatootlusega hoiusel, et see toodaks sellise summa passiivset intressitulu iga kuu).


Kruntide arendamises on uus faas, algas katastriüksuste jagamine, mis peaks nüüd ka enne kevadet valmis saama. Siis peab mõtlema, kas on kasumlik alustada seal arendustöödega või need hoopis maha müüa, sest aega on kulunud oodatust rohkem asjaajamisele ja see on kahandanund üsna märkimisväärselt ka nende tootlikkust.


Kinnisvara arendamisega läheb samuti tasapisi edasi. Leidsin oma viimati soetatud korterile üürilise juba enne, kui selle korteri ostsin. Sain juhuslikult korteri samasse kortermajja, kus mul on ka teine korter ja kus parajasti remonti teen. Alumine korter oli õnneks nii korras, et sain selle ke kohe rendile anda, ei pidanud hakkama remontima seda.

Kokku olen alates 2017 aastast investeerinud kinnisvarasse 89,833 eurot (koos remondi kuludega), millest ca 30% moodustavad krundid ja 70% moodustavad korterid. Hetkel on kokku 4 korterit soetatud, neist 2 on rendile antud, kolmandas on remont lõpusirgel ja siis jääb veel üks remontida. Loodan ka selle viimase remondi valmis saada selle aasta sees. Kinnisvara portfelli turuväärtus on hetkel 251,000 eurot.

NB! Kui keegi soovib kõigi mugavustega heas korras pikaajalist korterit Pärnu lähedal (15min. autosõidu kaugusel), siis võib minuga ühendust võtta: 56 302 302 või info@majutuskohad.ee


Enesearengu programmi juures olen koduse trenniga püüdnud hoida end vormis hetkel, sest treeningsaalid on koroonapiirangute tõttu nüüd jälle kinni pandud.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga