Septembri kokkuvõte 2019

Ongi koolialguse kuu läbi saanud ja aeg teha kokkuvõte möödunud kuust. Sissejuhatuseks võib öelda, et möödunud kuu oli keskpärane.


Septembris liitus 6 uut rentnikku, kellest lepinguni jõudis samuti 6. Lahkus 3 e-poe rentnikku, seega kokku on hetkel 115 rentnikku. Igakuine renditulu on hetkel 4088 euri. Võrreldes eelmise kuuga +3 rentnikku ja summaliselt +48 euri. Kogu rendisüsteemi rahaline väärtus on käesoleval hetkel on 490,589 euri (kui arvestada, et täpselt nii suur summa peab olema 10%-lise aastatootlusega hoiusel, et see toodaks sellise summa passiivset intressitulu iga kuu).


Kruntide arendamine on endiselt eskiisi staadiumis. Peatselt saadame dokumendid linnavalitsusse. Kuid ei saa salata, et kogu see asi on veninud liiga kaua ja selle tulemusena olen kandnud juba kahju, mis on tekkinud aja kaotusest tingitud saamata jäänud tulust. Samas, kui arvestada, et ostsin need krundid 2017 aastal hinnaga ca 20 tuh. eurot ja maad ca. 2,4ha, siis peale kruntideks jaotamist saab olema 12 krunti, mille väärtus ilma erilise arenduseta on ca 15-20 tuh./krunt ehk kokku oleks peale kruntide moodustamist kogu projekti väärtuseks juba ca 200 tuh. euri, mis teeb kokkuvõttes päris hea investeeringutootluse. 3 aastaga 20 tuh. pealt 200 tuh. peale, seega ca 10 kordne kasv.


Korteri projektis on vannituba ja wc valmis, nüüd tegeleme veel koristamisega ja pisivigade parandamisega. Seejärel tuleb koostada üürileping, sisse tuleb kirjutada kõik nüansid, alates sellest, kas ja kui tihti kavatsen tõsta üüri. Mis asjad jäävad korterisse, need tuleb lepingus fikseerida. Samuti tuleb lepingus ära tuua, mis alustel saab üürilepingu lõpetada.

Vaata ka galeriid remondist


CrowdEstatest niipalju, et sain lõpuks oma osaku maha müüdud. Tõsi, veidi odavamalt, kui ostsin, aga siiski on parem varblane pihus, kui mitte midagi. Keegi lätlane ostis selle osaku minult ja peale seda kandsin kõik oma vahendid sealt välja ning sulgesin jäädavalt oma CrowdEstate konto. Rohkem ma selle mõttetu urkaga ei tegele. Peaaegu oleksin andnud asja kohtusse, juba konsulteerisin juristidega ja alus oli tegelikult olemas lepingu lõpetamiseks, kuid siis õnneks osteti osak ära ja kadus ka kohtu vajadus. Arvan et see projekt on hapu ja aina hapumaks läheb, nagu kogu CrowdEstate isegi.


Enesearenguprogramm on hetkel ootel, kuni korter saab valmis, sest enne ei ole ajaliselt lihtsalt võimalik alustada sellega.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga