Oktoobri kuu kokkuvõte 2019

Ongi jälle eelmine Oktoobri kuu läbi saanud ja aeg teha kuu kokkuvõte. Sissejuhatuseks võib öelda, et möödunud kuu oli keskpärane.


Aga nüüd veidi ka numbritest. Oktoobris liitus 4 uut rentnikku, kellest lepinguni jõudis samuti 4, mis on super. Lahkus 2 e-poe rentnikku, seega kokku on hetkel 117 rentnikku. Igakuine renditulu on hetkel 4053 euri. Võrreldes eelmise kuuga +2 uut rentnikku aga summaliselt -35 euri. Kogu rendisüsteemi rahaline väärtus on käesoleval hetkel on 484,413 euri (kui arvestada, et täpselt nii suur summa peab olema 10%-lise aastatootlusega hoiusel, et see toodaks sellise summa passiivset intressitulu iga kuu).


Kruntide arendamine on endiselt eskiisi staadiumis. Nüüd on linnavalituse arhitektid esitanud mitmeid ettepanekuid või nõudeid (ei teagi, kuidas neid peaks võtma) seoses jäätmeveo korraldamisega ja et pean lisaks ühe keskmise suurusega krundi eraldama üldmaaks, kuna ma soovin korraga jagada rohkem kui 10 krunti. Juba hakkasin kaaluma võimalust, et kas teha see DP kahes osas, algul esimene, siis teine, et ei peaks loovutama üldmaaks krunti, kuid arvestades selle asjaajamiseks kuluvat aega ja samuti tuleb siis tellida uus DP projekti teenus, mis ei ole ka odav lõbu, siis kaldun hektel ikka sellepoole, et lihtsam on eraldada see krunt nendest 12-st ja teha see dp ükskord valmis.


Korteri projektis on kõik põhimõtteliselt valmis. Vaja veel koristada ja elutoa diivan tellida ning mõned pisiasjad, seejärel tuleb lepingut koostama hakata.

Vaata ka galeriid remondist


5 aastase enesearengu programmiga pole veel saanud alustada, tahan oodata ära kuni saan korteri rendile antud ja siis alustan sellega ka koheselt.

Lisaks tekkis eelmisel kuul veel selline ootamatu finantsiline kulu, nimelt minu sõiduki automaatkäigukasti friktsioonkettad põlesid läbi puuduliku Amservi teavitustöö tõttu ja käigukasti remont maksab 4000 euri. Nüüd pean hakkama ka selle asjaga Amservis veel sõdima. Amserv loomulikult ennast milleski süüdi ei tunne, mis sest et polnud kordagi hoolduse jooksul soovitanud mul käigukastis õli vahetada. Aga usun, et mul on siin võidu šansid.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga