Novembri kokkuvõte 2020

Kätte on juba jõudnud jõulukuu detsember ja aeg teha eelmise kuu kiire ja ülevaatlik kokkuvõte.


Novembris liitus 5 e-poe rentnikku, kellest lepinguni jõudis samuti 5, ehk 100% liitujatest. Novembris ei olnud mitte ühtegi lepingu lõpetajat, seega on hetkel kokku 108 aktiivset rentnikku. Koroona piirangud muudkui suurenevad ja pressivad majandust, nüüd on vist parim aeg e-poega alustada ja e-poele panustada. Aga edasi numbritest: igakuine renditulu on hetkel kokku 4221 euri. Muutus võrreldes eelmise kuuga siis koguni +5 rentnikku ja summas +186 euri. Kogu e-poe rendisüsteemi rahaline väärtus käesoleval hetkel on 506,525 euri (kui arvestada, et just nii suur summa peaks olema 10%-lise aastatootlusega hoiusel, et see toodaks sellise summa passiivset intressitulu iga kuu).


Kruntide arendamises on edusammud. Nimelt kuulutati lõpuks välja meie DP avalik väljapanek, seega loodame nüüd selle aasta sees ka DP kinnitatud saada. Peale DP kinnitamist saab siis juba alustada kruntide jaotamisega ja maakatastrisse lisamisega.


Kinnisvara arendamisega läheb aga tasapisi. Otsustasin köögimööbli ise teha ja mõtlesin, et teen töötasapinna betoonist, aga see oli suur viga. Nimelt ei arvestanud ma sealjuures kohutava tolmu tekkimisega, mida tekitab betooni lihvimine. Seega otsustasin, et betoonist töötasapind jääb mulle selle korteriga ka viimaseks. Tunduvalt lihtsam oleks olnud teha puidust töötasapind ja see töödelda kulumiskindlaks. Aga eks kogemus õpetab. Panen varsti valmis töötasapinnast ka pildid üles galeriisse.

Aga kui keegi soovib kõigi mugavustega heas korras pikaajalist korterit Pärnu lähedal (15min. autosõidu kaugusel), siis võib minuga ühendust võtta: 56 302 302


Enesearengu programm ka jätkub. Alustan aktiivsemat trenni. Kui siiani käisin 2 korda nädalas jõusaalis, siis nüüd hakkan käima 3 korda nädalas. Trenn aitab lõõgastuda ja hakkab muutuma eluviisiks. Loodame vaid et koroonapiirangud ei pane jälle seda võimalust kinni.


Lisan siia lõppu ka kokkuvõtte kogu oma investeeringute mahust ehk kogu portfellist käesoleva seisuga. Kokku olen investeerinud kinnisvarasse rahaliselt alates 2017 aastast summas 73,807 eurot, millest ca 36% moodustavad krundid ja 64% moodustavad korterid. Korteritest hetkel 1 on rendile antud ja 2 on rendiks ettevalmistamisel ehk remondifaasis. Investeeringu portfelli turuväärtus hetkel on kokku 222,000 euri, mis tähendab, et investeeringu kasv on olnud selle ajaga ca 200%.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga