Märtsi kuu kokkuvõte 2020

Juba on kätte jõudnud 11.aprill ja ma polegi veel Märtsi kuu kokkuvõtet kirjutanud. Esmalt tahaks öelda, et eelmisel kuu (tegelikult isegi juba jaanuaris-veebruaris) algas ülemaailmne koroona viirusepuhang ja nüüd läks selle paanikaga kaasa ka Eesti, kes rakendas mitmeid liikumispiiranguid, mis omakorda kahjustab oluliselt ka kogu majandust tervikuna. Seega on tulevik tume majanduse osas, sest pole teada kaua need liikumispiirangud kestavad. Isikikult arvan, et sellises mahus piirangute rakendamine oli ülereageering, sest koroona puhul ei ole tegemist mingi katku ega ebolaga, vaid pigem tavalise gripi ühe raskema vormiga ja oleks pidanud pigem Rootsist eeskuju võtma, kelle piirangud olid tunduvalt leebemad, samas viiruse levik Rootsis ei olnud suurem, kui piirangutega riikides.

Aga nüüd ka raha asjadest. Nagu iga kuu alguses, teen ka selle kuu alguses kokkuvõtte eelneva kuu olukorrast.


Märtsis liitus 7 uut kasutajat, kellest lepinguni jõudis samuti 7, ehk 100% liitujatest. Sealjuures aga lahkus samuti 7 rentnikku, seega kokku on hetkel nagu eelmisel kuul ka 117 rentnikku. Igakuine renditulu on hetkel 4162 euri. Võrreldes eelmise kuuga 0 rentnikku ja summaarselt +16 euri. Kogu e-poe rendisüsteemi rahaline väärtus on käesoleval hetkel on 499,517 euri (kui arvestada, et nii suur summa peab olema 10%-lise aastatootlusega hoiusel, et see toodaks sellise summa passiivset intressitulu iga kuu).


Kruntide arendamine on lubade staatuses. Joonis on saadetud erinevatele ametkondadele ülevaatamiseks (päästeamet, tehnovõrgud, naabrid). Ootame ära nende vastused. Eriolukorra tõttu ei toimu ka avalikku väljapanekut, mis peaks protsessi tegelikult kiirendama.


Kinnisvaraga läheb samuti positiivselt. Alustasin teise korteri remondiga. Hinnanguliselt kulub materjalidele ca 1000 euri, lisaks elektri- ja torumehele 500 euri ja mööbel ning muu sisustus samuti ca 1000 euri. Vaata remondist pilte uuest galeriist.


5 aastase enesearengu programmiga kavatsen nüüd uuesti alustada kohe peale seda, kui eriolukord lõpeb ja jõusaalid uuesti avatakse, hetkel oleme lastega toas ringi jooksnud ja vahest ka õues jalutamas käinud.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga