Märtsi kokkuvõte 2021

Taas on üks kuu välgukiirusel möödunud ja aeg teha kiire kokkuvõte möödunud kuust.


Märtsis liitus 6 uut e-poe rentnikku, millest lepinguni jõudis samuti 6. Lahkus 3 rentnikku, seega on hetkel kokku 115 aktiivset e-poe rentnikku. Igakuine renditulu on 4448 euri. Muutus võrreldes eelmise kuuga +3 uut rentnikku ja summas +152 euri. See on juba märkimisväärselt suurem, kui oli eelmise 2020 aasta rekord detsembris (4278 euri). Siiski jääb ka käesoleva aasta rekord veel veidi alla kõikide aegade rekordile, mis oli 2019 aasta mais, kui igakuine renditulu küündis 4592 eurini (hetkel siis 4448 euri). Kogu e-poe rendisüsteemi rahaline väärtus hetkel 533,837 euri (kui arvestada, et just nii suur summa peaks olema 10%-lise aastatootlusega hoiusel, et see toodaks sellise summa passiivset intressitulu iga kuu).


Kruntide arendamises käisin vaatamas ära piiride määramisel. On tunda, et kevadel saab vist ehitama hakata, mida olen juba oodanud 2-3 aastat.


Kinnisvara arendamises on muutused, esimese rendikorteri üürnik tahab lepingu lõpetada alates maist, kuid juba olen uue üürniku leidnud ja seda veidi kõrgema hinnaga, kui oli eelmisel üürnikul.

Praeguse remonditava korteriga aga on probleeme rohkem kui võiks, otsustasin köögis teha uue töötasapinna epoga, sest betoon osutus liiga halvaks valikuks. Kuid epoga tegemisel on jällegi omad probleemid, tasapind on ebaühtlane ja valge betoon tahab teatud kohtadest nähtavale ilmuda. Selle korteriga on kogu aeg olnud üsna palju jamasid. Otsustasin ka, et edaspidi ma enam ei tee üheski korteris oma kätega mööblit 😀

Kokku olen alates 2017 aastast investeerinud kinnisvarasse 89,833 eurot (koos remondi kuludega), millest ca 30% moodustavad krundid ja 70% moodustavad korterid. Hetkel on kokku 4 korterit soetatud, neist 2 on rendile antud, kolmandas on remont lõpusirgel ja siis jääb veel üks remontida. Loodan ka selle viimase remondi valmis saada selle aasta sees. Kinnisvara portfelli turuväärtus on hetkel 251,000 eurot.

NB! Aga kui keegi soovib kõigi mugavustega heas korras pikaajalist korterit Pärnu lähedal (15min. autosõidu kaugusel), siis võib minuga ühendust võtta: 56 302 302 või info@majutuskohad.ee


Enesearengu programm on erinevate riiklike põhiõiguste piirangute tulemusena jäänud toppama, ei saa käia kuskil trennis ikka, püüan kodus treenides vormi hoida, kuid see pole päris see, tahaks ikka trenni juba. Täna käisin lastega jooksmas, lapsed olid tõuksidega, mina siis jooksin, ja oli päris lahe, sest täna oli soe ilm. Püüan selliseid jookse hakata rohkem tegema koos perega.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga