Märtsi kokkuvõte 2019

Nonii, kevade hõngu on juba õhus tunda ja ilmad hakkavad soojaks minema. Märtsikuu on läbi saanud ja käes on aprill ning aeg teha kiire kokkuvõte möödunud kuust.


Märtsis liitus 7 uut kasutajat, kellest lepinguni jõudis 6, mis on väga hea tulemus. Märtsis lahkus 5 kasutajat, seega kokku on hetkel 126 kasutajat / e-poe rentnikku. Igakuine renditulu on hetkel 4322 euri. Kasv võrreldes eelmise kuuga +1 uus rentnik ja summas 52 euri. Kogu rendisüsteemi rahaline väärtus on käesoleval hetkel on 518,717 euri (arvestades, et täpselt nii suur summa peaks olema 10%-lise aastatootlusega hoiusel, et see toodaks sellise summa passiivset intressitulu iga kuu).Kruntide arendamisel on hetkel ooteaeg, ilma muutusteta. Ootan DP kehtestamist.


Korteri projektis alustasin teise toa remonti ja tundub , et see läheb palju kiiremini, kui esimene. Sest materjal on olemas ja eelnev kogemus esimese toaga kiirendavad oluliselt remondi aega. Kuid kokku on aega kulunud juba liiga palju korteri renoveerimisele, ca 4 kuud juba. Ostsin korteri 2018 aasta lõpus Pärnu lähedale hinnaga 10,500 euri. Renoveerimisele olen kulutanud hetke seisuga ca 5000 euri ja ilmselt kulub veel, sest kulumaterjal on küll ostetud, aga vajalik on veel teostada mõned san tööd ja samuti mööbel ning tehnika. Loodan korteri valmis saada 8000 euriga (remont + mööbel + tehnika, ise ehitades). Seega kokku oleks siis korteri väärtuseks 18,000. Aga eks näis, kas saan selle eelarvega hakkama. Rendile plaanin anda hinnaga 180€+kommunaalid. Arvan, et 2-toalise renoveeritud korteri kohta on see normaalne hind. Sellisel juhul oleks tootlus 12% aastas, mis on hea. Aga eks aeg näitab, kui suureks kasvab kogu kulu ja millise hinnaga saan üürile antud.

Vaata ka galeriid remondist


Veel ühe huvitava lisaprojektina alustasin eelmisel kuul (märts 2019) investeerimise proovimist ühisrahastuse pltavormil Crowdestate. Panin sinna sisse 3000 euri. Aga erinevalt tavainvesteeringust, proovin seal ühte teist ja enda arvates kasumlikumat eksperimenti järelturu pakkumistega. Vaatame, kui suureks (või siis väikseks) ma selle 3000 suudan kasvatada ja kui kiiresti. Minu jaoks üsna põnev eksperiment. Hetkel on Crowdestate konto väärtus: 2245 euri, kuid juba käesoleva kuu lõpus peaks laekuma esimene intressitulu. Seega saan järgmise kuu aruandes anda põhjalikuma ülevaate Crowdestate olukorrast. Alustan ka graafiliselt Crowdestate protfelli jälgimist:

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga