Mai kokkuvõte 2021

Väga kiirel tempol on juba kätte on jõudnud palav ja isegi kuum Juuni kuu ja aeg teha eelneva kuu mai kiire ja ülevaatlik kokkuvõte.


Mais (täpsemalt mai lõpus) liitus 2 uut rentnikku, ei tea kas põhjuseks oli koroonapiirangute lõppemine või kuum suvi, aga e-poodide aktiivsus on oluliselt vähenenud. Lahkus aga 2 rentnikku ja seega on kokku hetkel 115 aktiivset rentnikkus. Igakuine renditulu on 4382 euri. Muutus võrreldes eelmise kuuga -30 euri.

Kogu e-poe rendisüsteemi rahaline väärtus hetkel 525,893 euri (kui arvestada, et just nii suur summa peaks olema 10%-lise aastatootlusega hoiusel, et see toodaks sellise summa passiivset intressitulu iga kuu).


Kruntide arendamine on jõudnud lõpuks niikaugele, et olen alustanud läbirääkimisi taristu projekteerijatega. Vaja on teha esmalt teede projekt, mille maksumuseks on ca 2500 euri ja seejärel saab alustada Vee ja kanalisatsiooni projektiga, mille maksumuseks on hinnanguliselt ca 3500 euri. Kuid eelnevalt on aegunud ka geoplaan ja ka see tuleb uuesti teha, see nõuab täiendavalt ca 1000 euri kulu. Niiet ei teagi, kui kulukaks see taristu arendamine kokkuvõttes läheb.


Kolmanda remonditava korteri loodan valmis saada selle kuu (juuni) jooksul. Olen kõvasti rüganud viimastel päevadel ja panin põrandale laminaadi ning lakke iso plaadid. Korter saab varsti valmis, vaja veel panna põrandaliistud, kardinapuud ja teha üldine puhastus. Ostma peab veel ka mööbli, nagu diivanilaud (mille plaanisin algul ise teha, kuid ajapuudus ei lase seekord), riidekapp, arvutilaud. Telerialuse tegin siiski ise, sai omapärane. Lisan korteri valmimisel hiljem siia ka pilte sellest.


Kokku olen alates 2017 aastast investeerinud kinnisvarasse üle 90 tuh. eurot (koos remondi kuludega), millest ca 30% moodustavad krundid ja 70% moodustavad korterid. Hetkel on siis kokku 4 korterit soetatud, neist 2 on rendile antud, kolmandas on remont lõpusirgel ja siis jääb veel üks remontida. Loodan ka selle viimase remondi valmis saada selle aasta sees. Kinnisvara portfelli turuväärtus on hetkel 251,000 eurot.

NB! Kui keegi soovib kõigi mugavustega heas korras pikaajalist korterit Pärnu lähedal (15min. autosõidu kaugusel), siis võib minuga ühendust võtta: 56 302 302 või info@majutuskohad.ee


Enesearengu programm saab taas hoogu juurde, kuna koroonapiirangud on suve tõttu vähenenud ja saab vabamalt ringi liikuda. Peakski nüüd spordisaalis taas käima hakkama, pole seda veel teinud.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga