Juuni kokkuvõte

Nagu on juba tavaks saanud, et iga kuu esimestel kuupäevadel teen kokkuvõtte eelnenud kuust, siis nii ka seekord.

Juuni oli ebatavaliselt mannetu kuu. Liitus ainult 3 uut rentnikku, millest ka kõik jõudsid lepinguni. Samas lõpetas lepingu aga koguni 8 rentnikku. Seega kokku on hetkel 117 rentnikku ja igakuine passiivne renditulu on 4346 euri, koos maksudega. Langus võrreldes eelmise kuuga -5 rentnikku ja -110 euri. Kogu süsteemi rahaline väärtus hetkel 521,604 euri.

Kinnisvara arendamises oli seisak. Arenguid ei toimunud, aga anti vähemalt teada, et minu dokumendid saadeti asjasse puutuvatesse riigiasutustesse ja kui sealt mingeid lisaküsimusi ei teki, siis järgmine samm ongi DP algatmine. Seda juba ootan pikkisilmi.

Hiljuti veel mõtlesin, et kas oleks tark investeerida vahepeal kinnisvarasse, täpsemalt korteritesse (seni kuni mu arenduse asjaajamine kestab) või investeerida kogu kapital siiski arendusse. Kaalusin ja arvutasin pikalt ning selgus, et targem oleks ikkagi investeerida ainult arendusse ja vahepeal ei oleks mõistlik kapitali kinni panna muude investeeringute alla, kuna arenduse tootlus on siiski veel palju kordi suurem, kui muu kinnisvara. Samas aga selle arenduse tootlus väheneb iga päevaga, mil ma ei saa seda arendada ja mil see niisama seisab, oodates asjaajamiste taga aastaid.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga