Juuni kokkuvõte 2021

Taaskord on kiire tempoga juba kätte jõudnud palav Juuli kuu ja aeg teha eelneva kuu juuni kiire kokkuvõte.


Juunis liitus 3 uut rentnikku, kellest lepinguni on hetkel jõudnud 2. Lahkus aga koguni 6 rentnikku ja seega on kokku hetkel 111 aktiivset rentnikku. Igakuine renditulu on 4291 euri. Muutus võrreldes eelmise kuuga -91 euri. Viimased kuud on e-poe rent käinud nagu ameerika mäed, üles ja alla, alles selle aasta märtsis oli rekordilähedane tulemus, nüüd mõned kuud hiljem juba vastupidine olukord.

Kogu e-poe rendisüsteemi rahaline väärtus hetkel 514,949 euri (kui arvestada, et just nii suur summa peaks olema 10%-lise aastatootlusega hoiusel, et see toodaks sellise summa passiivset intressitulu iga kuu).


Kruntide arendamine on jõudnud lõpuks niikaugele, et olen alustanud läbirääkimisi taristu projekteerijatega. Vaja on teha esmalt teede projekt, mille maksumuseks on ca 2500 euri ja seejärel saab alustada Vee ja kanalisatsiooni projektiga, mille maksumuseks on hinnanguliselt ca 3500 euri. Kuid eelnevalt on aegunud ka geoplaan ja ka see tuleb uuesti teha, see nõuab täiendavalt ca 1000 euri kulu. Hetkel ootan Pärnu Vesi AS projekteerimistingimusi.


Korteritega läheb tasapisi. Kolmas rendikorter on valmis ja ka juba rendile antud. Nüüd veel vaid üks remontivajav korter vaja korda teha. Samas kaalun hetkel koguni terve korteri portfelli müüki, sest tekkis teine idee, mis on tulusam. Aga, kui ma ostjat ei leia, eks siis jääb esialgu edasi toimetama. Vaata ka pilte 3-st korterist galeriist.


Kokku olen alates 2017 aastast investeerinud kinnisvarasse üle 90 tuh. eurot (koos remondi kuludega), millest ca 30% moodustavad krundid ja 70% moodustavad korterid. Hetkel on siis kokku 4 korterit soetatud, neist 3 on rendile antud, neljandas on remont pooleli. Loodan ka selle viimase remondi valmis saada selle aasta sees. Kinnisvara portfelli turuväärtus on hetkel 251,000 eurot.

NB! Kui keegi soovib rentida kõigi mugavustega heas korras pikaajalist korterit Pärnu lähedal (15min. autosõidu kaugusel), siis võib minuga ühendust võtta: 56 302 302 või info@majutuskohad.ee või kui keegi soovib osta kogu portfelli, kus on hetkel 4 korterit, siis anna teada.


Enesearengu programm käib samuti edasi, teen kodustes tingimustes trenni, esmaspäeval ja neljapäeval käin regulaarselt jooksmas ning teisipäeval ja reedel teen jõutreeningut. Selliselt on kujunenud talutav treeningugraafik hetkel. Hambaarsti juures on eriti pikad järjekorrad, sain järgmise aja alles septembrisse ehk 2 kuuste vahedega.


Perega on suhted korras, lapsed müravad ja lustivad palju, kuna on ju vaheaeg ning soojad ilmad, saab nendega palju väljas käia ja just eelmisel nädalal käisime kogu perega vudilas. Käisin seal nii laste pärast, aga ka sellepärast, et vaadata, kuidas seal see asi on lahendatud, sest plaanis ka endal luua tulevikus sarnane mängumaa.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga