Jaanuari kuu kokkuvõte 2020

Ja ongi läbi saanud 2020 aasta esimene lumeta kuu. Nagu iga kuu alguses, teen ka selle kuu alguses kokkuvõtte eelneva kuu olukorrast.


Jaanuaris liitus 9 uut rentnikku, kellest lepinguni jõudis samuti 9, mis oli üle ootuste hea tulemus, kui arvestada viimase poole aasta trendi. Sealjuures lahkus 2 rentnikku, seega kokku on hetkel 119 rentnikku. Igakuine renditulu on hetkel 4074 euri. Võrreldes eelmise kuuga +7 uut rentnikku ja summaarselt +297 euri. Kogu e-poe rendisüsteemi rahaline väärtus on käesoleval hetkel on 488,890 euri (kui arvestada, et nii suur summa peab olema 10%-lise aastatootlusega hoiusel, et see toodaks sellise summa passiivset intressitulu iga kuu).


Kruntide arendamine on edasiminku faasis, tegime viimase kavandi ja see läks nüüd uuesti linnavalitsusse. Ootame ja hoiame pöialt, et saame DP tehtud varsti.


Korteri üürimine on läinud siiani (2 kuud) probleemideta. Vahepeal tekkis mõte, kas peaks äkki soetama veel ühe korteri samasse piirkonda või oleks mõistlikum eelistada hoiuse kasutamist? Hoius oleks kindlasti probleemivabam selles mõttes, et intress tiksuks igakuiselt, ilma et peaks muretsema mingite võimalike kulude või asjade pärast, mida üürikorter võib põhjustada. Tootlused oleksid samuti samal tasemel, hoiusel 12% aastas, mis oleks umbes samal tasemel kui korteri üüri tootlus on. Paraku on hoiusega ka riske, nimelt ei ole teada, kui usaldusväärne on ERIAL ja kas see veel elab ka 5 aasta pärast? Seega hetkel pean veel veidi mõtlema mida teha.

Vaata ka galeriid remondist


5 aastase enesearengu programmiga alustasin aasta alguses aktiivselt, kuid jaanuari lõpus jäin haigeks ja nüüd juba 1,5 nädalat pole saanudki käia. Täna tahtsin minna, kuid köha on ikka veel nii suur, et otsustasin siiski veel seekord vahele jätta. Enne vaja siiski ennast 100% terveks ravida. Samas tunnen, et kurk alles tulitab, aga üldine enesetunneb hakkab juba paremaks minema.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga