Jaanuari kokkuvõte 2021

Nii rõõmsalt ja kiiresti on läinu mööda jaanuar, täna juba 10.veebruar ja ma polegi veel leidnud aega jaanuari kokkuvõtte tegemiseks. Nüüd siis teengi kiire kokkuvõtte möödunud kuust.


Jaanuaris liitus 6 uut rentnikku, kellest lepinguni jõudis ka 6. Lepingu lõpetas jaanuaris 7 rentnikku, seega kokku on hetkel 109 aktiivset rentnikku. Kui päris täpne olla, siis ühe rentniku teenus on peatatud ja ei ole veel lepingut formaalselt lõpetatud. Igakuine renditulu on hetkesekisuga 4257 euri. Muutus võrreldes eelmise kuuga -1 rentnik ja summas -21 euri. Kogu rendisüsteemi rahaline väärtus hetkel on 510,917 euri (kui arvestada, et just nii suur summa peaks olema 10%-lise aastatootlusega hoiusel, et see toodaks sellise summa passiivset intressitulu iga kuu).


Kruntide arendamises on uus faas, algas katastriüksuste jagamine, mis peaks nüüd ka enne kevadet valmis saama. Siis peab mõtlema, kas on kasumlik alustada seal arendustöödega või need hoopis maha müüa, sest aega on kulunud oodatust rohkem asjaajamisele ja see on kahandanund üsna märkimisväärselt ka nende tootlikkust.


Kinnisvara arendamisega läheb asi tasapisi edasi. Kokku olen alates 2017 aastast investeerinud kinnisvarasse 88,653 eurot (koos remondi kuludega), millest 30% moodustavad krundid ja 70% moodustavad korterid. Hetkel on kokku 4 korterit soetatud, neist 1 on rendile antud, teine saab ka kohe rendile sel kuul, kusjuures rentnik oli juba olemas enne korteri soetamist. Siis ühes on remont lõpusirgel ja siis jääb veel üks remontida. Loodan ka selle viimase remondi valmis saada selle aasta sees. Teeksin ka kiiremini, kuid muude tegemiste kõrvalt on raske leida sellist aega, mida oleks vaja seal remondi teostamiseks kuu või paariga. Lähiajal (aasta või kahe jooksul) ma nüüd uusi objekte juurde ei plaani soetada, vähemalt mitte enne kui kõik olemasolevad korterid on korras ja välja renditud. Kinnisvara portfelli turuväärtus on hetkel 251,000 eurot.

PS! Praegu vaatasin, et olen möödunud 2020 aasta jooksul soetanud 3 uut korterit 4-st (koguväärtusega ca 37,000). Selle raha eest oleks saanud ka ühe korteri Pärnu linnas, aga kumb on siis mõistlikum, kas 1 korter Pärnu linnas (mida on arvatavasti hiljem küll lihtsam müüa ja mis on ka kallima rendituluga) või 3 korterit pärnu lähedal, kuid mille üüritootlus on suurem, kui pärnu linnas asuval korteril? Mina olen eelistanud viimast.

NB! Kui keegi soovib kõigi mugavustega heas korras pikaajalist korterit Pärnu lähedal (15min. autosõidu kaugusel), siis võib minuga ühendust võtta: 56 302 302 või info@majutuskohad.ee


Enesearengu programmi juures olen koduse trenniga püüdnud hoida end vormis ja samuti treeningu harjumuse säilitamiseks. Märtsis peaks avanema uus spordiklubi, siis saab hakata juba jõudsamalt treenima. Samas oleme ikka see talv saanud lastega käia mitmel korral ka kelgutamas, sest veebruari kuu talvine külmus on seda nüüd võimaldanud.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga