Jaanuari kokkuvõte 2019

2019 aasta on alanud tormiliselt. On palju tööd ja tegemist olnud. Nüüd aeg teha kokkuvõte möödunud kuust.

Jaanuaris liitus 6 uut rentnikku, kellest lepinguni jõudis ka 6 ehk 100% liitujatest (täpselt nagu detsembriski), mis on hea tulemus. Jaanuaris lahkus 4 rentnikku ja kokku on seega hetkel 126 aktiivset rentnikku. Igakuine renditulu on hetkel 4400 euri. Kasv võrreldes eelmise kuuga +2 uut rentnikku ja summaliselt +105 euri. Kogu süsteemi rahaline väärtus on käesoleval hetkel 528,101 euri.


Kinnisvara arendamine põhimõtteliselt seisab. Oma kruntidel, mis ma soetasin juba üle 2 aasta tagasi (14.12.2016) ja mille kohta tegin DP algatamise 16.11.2017, ei ole veel siiani alustatud isegi DP-ga mitte. Küsisin siis, milles asi on? Vastati, et me polevat lepinguid veel allkirjastanud. Niisiis nüüd alles saadeti lepingud allkirjastamise ringile ja peale seda, kui saame lepingud allkirjastatud, võib ajakava kohaselt veel kuluda 40-80 nädalat kuni DP vastuvõtmise ja kinnitamiseni. Seega minu õppetund siit: kruntidega jahmerdamine on väga ajakulukas. Aga samas mind motiveerib ootama ja asjaga edasi minema äriidee, mis plaanis teha nendele kruntidele, kuid sellest siin hetkel veel ei räägi. Tulevikus aga kindlasti.

Korteriga samuti kulub oodatust rohkem aega. Nimelt otsustasin, et kui juba teha remont, siis tuleks see teha korralikult, ehk kõik seinad panna kipsplaadiga ja eemaldada vanad nõuka aegsed kapid jne. Seega ka korteri lõplik valmimine veidi venib, sest ma teen remonti ise ja ei saa paraku iga päev seal käia remonti tegemas. Ise tehes hoian kokku tööde raha orienteeruvalt 3500 euri ja samas saan ka kogemusi juurde. Tänagi käisime perega remonti tegemas, lapsed mängisid emaga teises toas ja mina tegin aknapõski ning paigaldasin siseukse lengid paika. Olen praegu üsna väsinud tänasest päevast.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga