Hoiatav lugu Crowdestatest

Räägiks Crowdestatest veidi hoiatuseks teistele. Esmalt soovitan kõigil enne sinna investeerimist sügavalt järgi mõelda või siis üldse sellest kohast eemale hoida.

Nimelt otsustasin siis ka proovida ja investeerida sinna ca 3000 eurot. Raha paigutasin Balozu projekti, mille link on siin: https://crowdestate.eu/et/opportunity/Balozu.

Kõik tundus algselt ilus ja kena. Pakkumise infos lubati algselt juba esimese makse tähtajaks 2019 aasta Mai kuud ja intressi ca 22% ja kuna ostsin selle pakkumise järelturult vaid paar kuud enne selle tähtaja lõppu just selle mõttega, et teenin siis selle pealt kiiresti korraliku kasumi. Toetusin ju seal olnud infole ning esmakordselt seal investeerides ei osanud ka nagu mingeid varjatud ohte väga karta.

Jõudis siis kätte Mai kuu ja järgmiseks näen, et oh üllatus üllatus, muudetud on investeeringu lõpukuupäeva. Nüüd oli lõpukuupäevaks pandud siis 30.06.2019, loomulikult ei olnud sentigi selleks ajaks tagastatud. Nonii, ootasime siis 30.juuni ära ja ennäe, ilmus jälle uus teade, et investeering tagastatakse alles peale korterite müüki, mis juhtub arvatavasti 2019 aasta lõpus. Ja lisati ka selgitus selle kohta, et tegemist on mingi nn. kvaasikapitaliga, kus investeeringud laekuvad alles projekti valmimisel. Loomulikult ei olnud sellist infot varem mitte kuskil loetaval kohal. Oleks see info olnud varem üleval, siis ma ei oleks sellist investeeringut ilmselt kunagi teinudki. Aga see selleks. Mis tehtud, see tehtud.

Nüüd siis logisin täna sisse oma crowdestate kontole, et asjade käiku uurida ja ennäe, uus üllatus, on ilmunud uus teade, et korterid saavad ilmselt müüdud alles 2020 aasta septembriks. Ja oodatav tulusus on nüüdseks samuti kahanenud 22% pealt -1.29%-ni. Seega väga super investeering (jutumärkides).

Loomulikult olen korduvalt võtnud ühendust Crowdestatega, kuid mingit rahuldavat vastust sealt ei ole kunagi saanud, ainult õigustavad ennast ja umbes nii, et ise olid loll, et investeerisid ja nemad ei saa midagi teha. Tundub, et olingi loll. Küsisin siis, et kas keegi korvab selle perioodi, mis üle tähtaja läheb. Vastuseks kindel EI. Küsisin, kas saan selle perioodi eest, mis üle tähtaja läheb vähemalt lisaintressi, kuna minu investeeringu kapitali hoitakse ju nüüd sisuliselt terve aasta lubatust rohkem kinni nende poolt. Vastus jällegi resoluutne EI.

Ehk kokkuvõttes mingit vastustust ei võeta, mingit kompensatsiooni ei pakuta üle tähtaja läinud investeeringule. Üldine suhtumine on, et ise oled loll, et investeerisid.

Investoreid on kokku selles projektis 440, kes oma investeeringu raha pikkisilmi ootavad.

Vot nii käivad asjad Crowdestates. 😎

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga