Detsembri kuu kokkuvõte 2019

Ja ongi läbi saanud aasta 2019. Möödunud aasta oli kokkuvõttes teguderohke. Oli tõuse ja mõõne, kuid kokkuvõttes võib rahul jääda. Soetasin oma esimese rendikorteri, sain valmis selle remondi ja leidsin ka rentniku üsna kiiresti. Kruntide arengus samuti edasiminekud on olemas. Veebirendis oli väike langus, kuid ei teagi, kas selle languse põhjustas pisut liiga üle arendatud Google Adwords mis enam ei toimi korralikult või on põhjus üldises huvi languses, aga proovime uuel aastal asja parandada.


Detsembris liitus 3 uut rentnikku, kellest lepinguni jõudis ka 3. Lahkus 6 rentnikku, seega kokku on hetkel 112 rentnikku. Igakuine renditulu on hetkel 3777 euri. Võrreldes eelmise kuuga -3 rentnikku ja summaarselt -139 euri. Kogu e-poe rendisüsteemi rahaline väärtus on käesoleval hetkel on 453,317 euri (kui arvestada, et nii suur summa peab olema 10%-lise aastatootlusega hoiusel, et see toodaks sellise summa passiivset intressitulu iga kuu).


Kruntide arendamine on endiselt käimas. Ootame lonnavalitsuse taga. Peab neid survestama hakkama, sest see lihtsalt venitab.


Korterile on üüriline leitud hinnaga 180€/kuus. Korteri tootluseks on ca 10% aastas, kui arvestada korteri ostuhinnaks koos remondiga ca 22,000 euri. See tootlus on ok.

Vaata ka galeriid remondist


5 aastase enesearengu programmiga alustasin. Täpsemalt sellest kirjutan enesearengu osas või teen selleks eraldi blogi.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga