Detsembri ja 2018 kokkuvõte

Ongi kätte jõudnud juba 2019 aasta ja aeg teha põgus kokkuvõte möödunud kuust ja ka aastast.

Detsember oli kokkuvõttes hea kuu. Liitus 6 uut rentnikku, kellest lepinguni jõudis ka 6 ehk 100% liitujatest, mis on suurepärane tulemus. Detsembris lahkus 3 rentnikku ja kokku on seega hetkel 124 aktiivset rentnikku. Igakuine renditulu on hetkel 4295 euri. Kasv võrreldes eelmise kuuga +3 uut rentnikku ja summaliselt -170 euri, kuna lahkujad olid Mega paketi kliendid. Kogu süsteemi rahaline väärtus on käesoleval hetkel 515,429 euri.

Kogu aasta võib kokku võtta ühesõnaga – plaanipärane. See polnud küll nii hea, kui olin prognoosinud, kuid oli parem, kui eelnev aasta. Seega võib kokkuvõttes möödunud aastaga rahule jääda.

Kinnisvara arendamises on aga tekkinud takistused, nimelt avastasin, et korteris on vaja teha siiski remonti ja see võtab lisa kulusid. Vaja vahetada aknad, uksed ja siseviimistlus tuleb samuti teha ning lisaks sellele ka soetada eluks vajalikud asjad, nagu mööbel ja tehnika. Alles siis saan selle rendile anda. Eeldan, et saan korteriga seotud mured lahendatud jaanuari lõpuks ja korteri rendile alates veebruarist.

2 kommentaari

  1. Avastasin Su blogi ja loen huviga. Ise olen samuti rahalise vabaduse teekonnal ja alguspunkt oli umbes sama nagu Sinul – laene oli küll ca poole väiksem summa, aga see-eest 2 last ja ettevõtjana ebastabiilne sissetulek. Ca 2.5a tagasi sain võlavabaks ja nüüd tegelen passiivse tulu tekitamisega. Sinu postitusi lugedes on arenguruumi ja eeskuju küllaga, pean sihikindlamalt tegutsema 🙂 aga eesmärke lugedes tekkis küsimus – kui saladus pole, siis millist kapitalihoiust ja kus Sa kaalud?

    1. Tere Margot. Kapitalihoiuse eesmärk on hetkel veel päris kaugel, kuid kui kunagi sinnamaani jõuan, siis olen mõelnud eelkõige kinnisvaraga seotud fondidesse raha paigutada. Samas kui lubatavaid tootlikkusi vaadata, siis oleks kiusatus investeerida ka teistesse hoiu-laenu ühistustesse, mis sellist tootlikkust pakuvad (7-10% aastas). Tõenäoliselt ongi mõistlikum riskijuhtimise seisukohalt jaotada kapital erinevate fondide vahel, et kapitali kaotamise riski võimalikult palju vähendada.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga