Detsembri ja 2020 kokkuvõte

Nonii ja ongi juba kätte jõudnud uus 2021 aasta. Möödunud 2020 aasta oli teguderohke ja aktiivne aasta. Kokkuvõtlikult võib öelda, et oli hea aasta. Nüüd teengi kiire kokkuvõtte möödunud kuust ja aastast.


Detsembris liitus 7 uut e-poe rentnikku, kellest lepinguni jõudis samuti 7, ehk koguni 100% liitujatest. Detsembris lõpetas e-poe rendilepingu 5 rentnikku, seega on kokku hetkel 110 aktiivset rentnikku, millest ühel on tekkinud makseraskused ja võib juhtuda, et lõpetab sel kuul. Koroona on kindlasti mõjutanud positiivselt üldist e-poe müüki ja e-poodlemist tervikuna. Igakuine renditulu hetkeseisuga on 4278 euri. Muutus võrreldes eelmise kuuga +2 rentnikku ja summas +57 euri. Kogu e-poe süsteemi rahaline väärtus hetkel on 513,437 euri (kui arvestada, et just nii suur summa peaks olema 10%-lise aastatootlusega hoiusel, et see toodaks sellise summa passiivset intressitulu iga kuu).


Kruntide arendamises on ootel, kuni saab kinnitatud DP ja alustada jaotamisega. Peale DP kinnitamist saab siis juba alustada kruntide jaotamisega ja maakatastrisse lisamisega.


Kinnisvara arendamisega läheb jõudsalt. Olen nüüd sealmaal, et tekkis üks üürihuviline, aga kuna mul ei olnud valmis veel see remonditav korter elamiseks, aga asjaga oli kiire, siis otsustasin veel ühe korteri osta, sain samas majas 2-toalise korteri, mis on kohe valmis ja remonti ei vaja ning üüriline saab kohe sisse kolida. Nüüd kokku on mul samas piirkonnas 4 korterit. Edaspidi peakski vist hakkama vaata ainult valmis kortereid, sest remont võtab väga palju aega ära, seda eriti siis, kui endal pole aega seda teha ja remondimeeste tellimine on kulukas.

Kui aga keegi soovib kõigi mugavustega heas korras pikaajalist korterit Pärnu lähedal (15min. autosõidu kaugusel), siis võib minuga ühendust võtta: 56 302 302


Enesearengu programm on hetkel katkenud seoses koroona piirangutega. Kuid nüüd pidi veebruaris Pärnusse tulema uus spordiklubi, hakkan seal käima, sest koroona ei sundinud spordiklubisid tegelikult sulgema endid Pärnus, aga minu praegune klubi otsustas end ikkagi sulgeda, siis mina otsustasin seal enam mitte käia ja uue klubi otsida.


Lisan siia lõppu ka kokkuvõtte kogu oma investeeringute mahust ehk kogu portfellist käesoleva seisuga. Kokku olen investeerinud kinnisvarasse rahaliselt alates 2017 aastast summas 88,653 eurot, millest 30% moodustavad krundid ja 70% moodustavad korterid. Korteritest hetkel 1 on rendile antud, 2 ostetav korter läheb ka kohe rendile ja 2 on rendiks ettevalmistamise ehk remondifaasis. Investeeringu portfelli turuväärtus hetkel on kokku 251,000 euri, mis tähendab, et kogu investeeringu kasv on olnud selle ajaga ca 183%.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga