Augusti kokkuvõte 2019

Augustikuu on läbi saanud ja aeg teha möödunud kuu kokkuvõte. Sissejuhatuseks võib öelda, et möödunud kuu oli samuti üsnagi kesine. Ei teagi, kas põhjus on kuumades suveilmades või inimeste motivatsiooni vähenemises, aga tootlus on languses.


Suurima uuendusena võiks välja tuua selle, et läksime üle uuele platvormile. Uus platvorm võimaldab nüüd oma e-poe müüki kasvatada veelgi paremini, kuna uus platvorm on ühendatud erinevate partneritega automaatselt ja kasutaja saab oma e-poe halduspaneelist nüüd ise valida, millise programmiga või sooduskampaaniaga ta soovib liituda. Ehk kasutamine on tehtud mugavamaks ja samuti disaini on muudetud paremaks.

Aga nüüd veidi ka numbritest. Augustsis liitus 2 uut rentnikku, kellest lepinguni jõudis samuti 2. Lahkus aga 6 e-poe rentnikku, seega kokku on hetkel 112 rentnikku. Igakuine renditulu on hetkel 4039 euri. Võrreldes eelmise kuuga -4 rentnikku ja summaliselt -148 euri. Kogu rendisüsteemi rahaline väärtus on käesoleval hetkel on 484,781 euri (kui arvestada, et täpselt nii suur summa peab olema 10%-lise aastatootlusega hoiusel, et see toodaks sellise summa passiivset intressitulu iga kuu).


Kruntide arendamine on eskiisi staadiumis. Varsti saadame dokumendid linnavalitsusse. Kuid ei saa salata, et kogu see asi on veninud liiga kaua ja selle tulemusena olen kandnud juba kahju, mis on tekkinud aja kaotusest tingitud saamata jäänud tulust.


Korteri projektis saab kohe valmis vannituba. Peatselt lisan ka pildid sellest. Vannituba sai päris huvitav, kasutasin kahte erinevat tooni plaati, vana vanni viskasin välja, selle asemele tuleb dushinurk. Torud peitsin põrandasse ja nüüd tundub vannituba palju suurem kui enne. Juba mõtlesin ka seda, et mis oleks kasulikum, kas rentida see korter välja hinnaga 180€/kuus (mis on sellise 2 toalise renoveeritud korteri normaalne hind sellises kohas) või müün selle korteri hoopis maha hinnaga 29,000 euri ja saadud kapitali investeerin eriali aastatootlusega 9%. Vahe oleks selles, et 29,000 pealt ma teeniksin erialis intressi ca 270€/kuus, samas kui korteri pealt teenin maksimaalselt 180€/kuus. Kuid samas ma olen saanud oma õppetunni CrowdEstatega, kus panin 3000 sisse 2019 aasta kevadel, ehk ostsin järelturult osaku, ja projekt pidi valmis saama 2019 suvel, nüüdseks pole ma saanud veel sentigi sealt ja projekti raha tagastus on tänaseks üle tähtaja läinud juba üle 2 kuu ning oodatav raha tuleb alles detsembris, kui siiski. Ei tahaks nagu riskida, kui sarnane asi võib juhtuda ju ka Erialiga, et panen raha sisse ja uups, läheb kohe peale seda pankrotti, nagu see minu puhul üsna tavaline on olnud. Nii, et kaldun hetkel siiski pigem korteri üüri kasuks. Kuid eks seda veel mõtleb ja uurin infot ka erialist täpsemalt, et ei oleks mingeid varjatud konkse asja juures.

Vaata ka galeriid remondist


Lapsed lähevad nüüd jälle lasteaeda ja aeg on alustada 5 aastase enesearengu programmiga. Esimese asjana kavatsen jõusaali minna ja hakkan lihaseid pumpama. Ning kui korter üürile saab antud, siis kavatsen edasi minna ka ülikooli kaugõppe vormis.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga