Aprilli kokkuvõte 2021

Kätte on jõudnud soe Mai kuu ja aeg teha eelneva kuu aprilli kiire ja ülevaatlik kokkuvõte.


Aprillis liitus 3 uut e-poe rentnikku, millest lepinguni jõudis samuti 3. Lahkus aga samuti 3, seega kokku on endiselt 115 aktiivset rentnikku. Igakuine renditulu on 4412 euri. Muutus võrreldes eelmise kuuga 0 uut liitujat ja summas -36 euri.

Kogu e-poe rendisüsteemi rahaline väärtus hetkel 529,517 euri (kui arvestada, et just nii suur summa peaks olema 10%-lise aastatootlusega hoiusel, et see toodaks sellise summa passiivset intressitulu iga kuu).


Kruntide arendamine on jõudnud lõpuks niikaugele, et on siis saadud krundid jagatud osadeks ja nüüd saan alustada nende arendamisega, mida ka kavatsen tegema hakata. Peaks alustama ilmselt pinnasetöödega, sest maad vaja vastavalt tingimustele tõsta ca 0,5m ja siis teen kommunaalidega liitumised.


Kinnisvara arendamisega on asjad sealmaal, et leidsin mõlemale vabale korterile päris kiiresti uued üürnikud ja seda isegi suurema üüriga, kui olid eelnevad, mis omakorda tõstab korterite üüritootlikust. Esimese korteri puhul on selleks 9,1% aastas ja teise puhul koguni 14,3% aastas. Sellist tootlust saada on praegusel ajal päris uhke.

Kolmanda remonditava korteri loodan valmis saada 1-2 kuu jooksul. Köögi sain juba niikaugele, et saab tehnika sisse panna, siis vaja veel teha suur tuba ja esik ning valmis ta ongi.

Kokku olen alates 2017 aastast investeerinud kinnisvarasse ca 90 tuh. eurot (koos remondi kuludega), millest ca 30% moodustavad krundid ja 70% moodustavad korterid. Hetkel on siis kokku 4 korterit soetatud, neist 2 on rendile antud, kolmandas on remont lõpusirgel ja siis jääb veel üks remontida. Loodan ka selle viimase remondi valmis saada selle aasta sees. Kinnisvara portfelli turuväärtus on hetkel 251,000 eurot.

NB! Kui keegi soovib kõigi mugavustega heas korras pikaajalist korterit Pärnu lähedal (15min. autosõidu kaugusel), siis võib minuga ühendust võtta: 56 302 302 või info@majutuskohad.ee


Enesearengu programm on veidi toppama jäänud, nüüd sellest kuust on jõusaalid jälle avatud ja plaan hakata uuesti korrektselt käima, kuid loodan et jälle sügisel need piirangud peale ei tule. Need piirangud on lihtsalt tüütud.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga