Aprilli kokkuvõte 2019

On kätte jõudnud aeg teha kiirelt möödunud kuu aprilli kokkuvõte.


Aprillis liitus 4 uut kasutajat, kellest lepinguni on hetkel jõudnud 2 (ülejäänud pole lepingut veel allkirjastanud, aga pole ka loobunud). Aprillis lahkus 5 kasutajat, seega kokku on hetkel 123 kasutajat / e-poe rentnikku. Igakuine renditulu on hetkel 4277 euri. Võrreldes eelmise kuuga -3 rentnikku ja summas -45 euri. Kogu rendisüsteemi rahaline väärtus on käesoleval hetkel on 513,245 euri (kui võtame arvestuse aluseks, et täpselt nii suur summa peaks olema 10%-lise aastatootlusega hoiusel, et see toodaks sellise summa passiivset intressitulu iga kuu).


Kruntide arendamisel on hetkel ooteaeg, ilma muutusteta. Ootan endiselt DP kehtestamist. Väike seik siiski toimus, nimelt keegi oli kõrvalt kruntidelt võsaraie tellinud ja need olid ekslikult ka minu krundilt võsa raiunud ja selle siis minu krundile ladustanud. Lasin teha 2 eravalduse sisseõidu keelumärki, mis panin oma kruntidele. Seaduse järgi, kui seda märki ei ole, siis võivad kõik minu krundil ilma loata liikuda ja viibida.


Korteri projektis teine tuba hakkab valmis saama. Lagi sai pandud ja seinad värvitud. Nüüd vaja veel pisiasjad teha selles toas ja seejärel siis vannitoa plaatimine. Enne tuleb teha veidi san. töid.

Vaata ka galeriid remondist


Crowdestates olen sügavalt pettunud. Nimelt tundub mulle asi veidi pettuslik, sest kui osa investeeringust lubatakse tagastada kindlal kuupäeval 30.04.2019 (see info oli kirjalikult pakkumise juures) ja siis, kui see kuupäev kätte jõudis, ei laekunud loomulikult midagi, vaid siis öeldi mulle Crowdestate klienditeenindusest, et laenuvõtja tagastab laenud alles siis kui objekt valmis saab ja korterid maha müüdud, see võib juhtuda kas järgmine kuu või ka näiteks 2 aasta pärast (mis sellest, et investeerimisperiood lõpeb “ametlikult” juulis 2019). Minu küsimuse peale, et kas siis antakse ka lisaintressi selle aja eest, mis n.ö. “üle läheb” ja mil minu investeeritud kapital lisaks kinni seisab. Vastuseks tuli, et ei maksta. Seega minu jaoks on Crowdestatega lõpp. Ei ole usaldusväärne investeerimiskoht. Panin oma esimese ja viimase investeerimisosaku ka müüki järelturule 75% tootlusega, et saada vähemalt tagasi oma sissemakstud kapital. Mul tekkis tegelikult üks palju parem idee, mida selle vabaneva kapitaliga tegema hakkan. Aga sellest juba pikemalt siis, kui olen oma kapitali Crowdesatest kätte saanud. Loodame, et saan selle kätte ikka enne 2 aastat.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga